{اخبار حوزه سلامت} دوری از سرطان با مصرف این خوراکی ها!!


 

رژیم غذایی سالم

 

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد:انتخاب مواد غذایی خوب و داشتن فعالیت بدنی می تواند به پیشگیری از بیماری های مختلفی از جمله سرطان کمک کند.

آکادمی تغذیه و رژیم غذایی آمریکا از مردم می خواهد که تغذیه خود را بهبود بخشند. این مرکز پژوهشی نکاتی را برای دستیابی بهتر به این هدف ارائه می دهد.

دکتر امی براگانینی سخنگوی این مرکز و متخصص تغذیه و سرطان شناس در رابطه با این موضوع می گوید: " مواد غذایی همچون میوه ها، سبزیجات و غلات کامل مواد مغذی و فیبر غذایی را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان در طولانی مدت کمک کند. همچنین خوردن انواع غذاها از همه گروه های غذایی، وعده های غذایی شما را سالم نگه می دارد. میوه ها و سبزیجات تازه، منجمد، کنسرو شده یا خشک شده هم میتوانند گزینه مناسبی باشند چون آماده سازی وعده های غذایی شما را آسان تر می کنند.

او توصیه می کند که: " در هر وعده غذایی نیمی از بشقاب خود را با میوه و سبزیجات پر کنید. "

براگانینی همچنین پیشنهاد کرد، صبح ها توت های تازه را به همراه ماست کم چرب یا بدون چربی میل کنید. برای ناهار سالاد کلم برگ سبز تیره بخورید و برای شام، مقداری اسفناج، کلم بروکلی و کلم را تفت دهید تا میل کنید.

همچنین مصرف بیشتر حبوباتی مثل لوبیا، نخود و عدس نیز می تواند به تامین مواد مغذی سالم و مورد نیاز بدن شما کمک کند. این متخصص پیشنهاد می کند؛ لوبیا را به املت اضافه کرده و از هویج به عنوان همراه با هوموس برای میان وعده استفاده کنید. ییک ظرف بزرگ سوپ تند یا عدسی نیز می تواند یک شام سالم باشد.

وجود داشتن غلات کامل در وعده های غذایی بسیار مهم است. این برنامه می تواند شامل یک کاسه گرم بلغور جو دوسر با میوه های خشک برای صبحانه، یک کاسه جو غلات کامل با مرغ پخته شده برای ناهار و یک رول گندم کامل همراه با شام باشد.

این نکته را هم به یاد داشته باشید در حین دنبال کردن این رژیم غذایی سالم، لازم است از مصرف بعضی غذاها دوری کنید. به عنوان مثال پیشنهاد می شود که سالاد ماهی تن در زمان ناهار، سینه مرغ کبابی در شام یا خوردن یک وعده غذایی بدون گوشت، مانند پاستا را جایگزین گوشت قرمز و فرآوری شده شود. علاوه بر این بهتر است مصرف قندهای اضافه شده و چربی اشباع شده را محدود کنید. این اطلاعات ، مواردی هستند که معمولا  روی بسته بندی بیشتر محصولات غذایی هم وجود دارد.


  • درج کننده مطلب: خانم نیلوفر شریفی
  • ۱۴۰۱/۱۲/۰۱
  • ۱۵۵